Uroda +50

czwartek, 7 lipca 2016

7 Lipca TANABATATanabata (jap. ) 
– święto japońskie, obchodzone 7 lipca, gdy zbliżają się do siebie dwie gwiazdy północnego nieba Wega i Altair, rozdzielone przez Amanogawa(Drogę Mleczną).
Wedle chińskiej legendy Tanabata to para kochanków: Zhinü (Wega) i Niulang(Altair), którzy mogą się spotkać tylko raz w roku. W japońskiej wersji legendy noszą imiona Orihime i Hikoboshi. Dla Japończyków jest to dzień, w którym spełniają się marzenia.

Święto to wywodzi się z chińskiego festiwalu pochwały dla umiejętności (乞巧節, qǐ qiǎo jié), zwanego także Qixi. Od okresu Heian święto było obchodzone w pałacu cesarskim w Kioto. Na początku okresu Edo zostało rozpowszechnione wśród społeczeństwa. Przejęło ono część tradycji związanych ze świętem O-bon i przekształciło się w dzisiejszą Tanabatę. W okresie Edo dziewczęta życzyły sobie biegłości w szyciu i krawiectwie, chłopcy natomiast biegłości w piśmie. Życzenia pisano na paskach papieru. W tamtych czasach tradycją było wykorzystywanie rosy pozostałej na liściach taro do wytworzenia atramentu, przy pomocy którego wypisywano życzenia.
żródło Wikipedia


                                                       Kobiety ubrane w yukaty podczas Tanabatahttp://blogpanienki.salon24.pl/632296,tanabata-japonskie-swieto-powstale-z-legendy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz