Uroda +50

wtorek, 26 lipca 2016

Kobiety part 2


                            Dzisiaj kolejne spojrzenie na piękno kobiet bo o nich będzie tekst.

                                                                  Czy napewno?


Historia pokazuje iż kobiety, nie tylko są piękne ale i mądre . Piękno jest oczywiście względne ,można wyróżnić piękno zewnętrzne,duchowe ,piękno jako harmonia barw, odbierana przez zmysły. 
                                            Istnieje         piękno idealnemoralnenaturalne,cielesneobiektywne i subiektywne. Pojęcie to jest silnie związane z teorią estetykiprawdy i dobra.

Chciałabym skupić się na IQ .Dzisiaj jak wiemy wyróżniamy 8 rodzajów inteligencji , nie ma tylko i wyłącznie IQ badane przez pryzmat logiczno-matematyczny.


Czy piękno zewnętrzne może łączyć się z inteligencją...oczywiście! Dzisiaj przedstawię  tzw znane osoby....oczywiście kobiety.

Oto niektóre z nich.
Natalie Portman - IQ 164


Faktem jest, że Portman ma wynik IQ tylko o jeden punkt niższy niż Wolfgang Amadeusz Mozart, Jan Sebastian Bach lub choćby Karol Darwin.
Piękna amerykańska aktorka jest absolwentką Harvardu, gdzie studiowała literaturę angielską oraz psychologię.Biegle włada językiem hebrajskim (urodziła się w Jerozolimie), francuskim, 
hiszpańskim oraz japońskim.

Jodie Foster - IQ 132Amerykańska aktorka mówi biegle po francusku. Ukończyła Uniwersytet Yale, uzyskując dyplom z literatury.
Zdobywczyni dwóch Oscarów słynie z nieprzeciętnej inteligencji. Jest jedną z czołowych                                  kobiet w Hollywood, które potrafią zatrząść całym środowiskiem filmowców.
                  Foster jest aktorką, producentką i reżyserką. Kobieta samowystarczalnąSharon Stone - IQ 154Ona jest żywym przykładem na to, że dowcipy o blondynkach są passé.
Ze względu na nieprzeciętnie wysoki iloraz inteligencji młodziutkiej Sharon, władze szkolnego okręgu Saegetown nalegały na przyspieszenie jej edukacji.
Do szkoły zaczęła chodzić w wieku 5 lat, a w 1973 roku, będąc jeszcze 15-letnią dziewczyną, rozpoczęła studia z literaturoznawstwa na Uniwersytecie w Pensylwanii. 

                       żródło net


żródła net.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Krzywa wieża

Na hasło  krzywa wieża  , niemal każdy kojarzy tę najsłynniejszą, z  Pizy . Budowla jest zadziwiająca i zna ją niemal każdy.  Przy 55 metr...