Przejdź do głównej zawartości

Murano

MURANO – jest przepiękną dzielnicą Wenecji położoną na pięciu wyspach Laguny Weneckiej.

Od XIII wieku Murano jest słynne w całym świecie z wyrobów artystycznego szkła – w 1291 roku doża Pietro Gradenigo przeniósł dmuchaczy szkła z Wenecji na wyspy, aby zabezpieczyć tajemnice wyrobu szkła oraz uchronić Wenecję przed pożarami.

MURANO słynie ze wspaniałych żyrandoli, luster, figur, waz, wazonów i biżuterii.
Najznakomitsi mistrzowie sztuki szklarskiej i dmuchacze szkła tworzyli i tworzą niezwykłe unikatowe dzieła sztuki. Do najsłynniejszych artystów ostatnich czasów należą: Fabiano Amadi, Giami Bruno Mazzega, Guliano Ballarin, Alfredo Barbini, Massimiliano Schiavon, Pino Signoretto i wielu innych.

Jednak najznakomitszym Maestro XX wieku był ARCHIMEDE SEGUSO 

 Aktualnie [do maja 2012] jedna sala w Muzeum Szkła w Murano przeznaczona jest jednej z tych firm o 100-letniej tradycji.
Poznanie tajników powstawania tej biżuterii jest fascynujące, zważywszy na XXI wiek naszych czasów, a najstarsza technika „millefiori” zadziwia swoją niezmiennością i manufakturową precyzją.
Archimede SEGUSO miał dwóch synów : starszy Gino i młodszy o 4 lata Giampaolo.
Współpracowali z ojcem przez kilkadziesiąt lat.


żródło net

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Professional Wedding Photographer

Międzynarodowe Stowarzyszenie Profesjonalnych Fotografów Ślubnych (International Society of Professional Wedding Photographer, ISPWP) w każdym kwartale wybiera zwycięzców 20 kategorii fotografii ślubnej, co daje 80 nagrodzonych zdjęć w ciągu roku. Zapraszamy do wyjątkowej galerii będącej podróżą przez fotografię ślubną na całym świecie.

ISPWP jest organizacją stworzoną przez profesjonalnych fotografów, która zrzesza najlepszych fotografów ślubnych na świecie. Międzynarodowe Stowarzyszenie Profesjonalnych Fotografów Ślubnych istnieje po to, aby podnosić standardy wykonywania zawodu, jakim jest fotograf ślubny. Stanowi również cenne źródło informacji dla klientów, którzy chcą mieć pewność, że zatrudniają renomowanego i profesjonalnego fotografa ślubnego.
Są to zdjęcia konkursowe z  2014 roku. Spośród 80 nagrodzonych w różnych kategoriach wybrałam te,które do mnie przemówiły,jest również akcent polski. Wizje fotografów są zbyt piękne aby poszły w zapomnienie dlatego w gąszczu internetowych i…

Las w Witkowicach

Las w Witkowicach (małopolskie) kryje mroczną tajemnicę. O lesie stało się głośno po tym, jak opisano przypadek niewyjaśnionego zaginięcia 9 studentów, którzy zorganizowali w nim imprezę. Do dziś nie wiadomo, gdzie są i jaki jest ich los. Jeszcze bardziej niezwykłe są okoliczności towarzyszące ich poszukiwaniom, a dokładnie to, co spotkało przyjaciół jednego z zaginionych... Do niewyjaśnionego zniknięcia 9 osób doszło w październiku 2001 roku. To historia, którą niektórzy ochrzcili już mianem "polskiego Blair Witch". Choć do zaginięcia doszło tak dawno, wciąż w internecie trwają dyskusje nad prawdziwością tej historii i okolicznościami "incydentu z lasu Witkowice".
Jak wynika z zamieszczonych w internecie opisów, których autorami wydają się być znajomi zaginionych ludzi, policja najwyraźniej tuszowała sprawę. Trudno powiedzieć, dlaczego. Niemniej jednak samo zniknięcie dziewięciu osób nie było ostatnim, związanym z tą sprawą tajemniczym zdarzeniem. Oto relacja przyja…

Marry Me?

Lato jest ulubionym czasem na ślub ale również na zaręczyny. 

Cytuje dzisiaj blog "Szalona Panna Młoda",bardzo ciekawy dla wszystkich tych ,którzy planują się pobrać. 
Dzisiaj temat o błędach popełnianych przy zaręczynach. Polecam!

http://www.szalonapannamloda.com.pl/2014/12/8-bedow-popenianych-przy-zareczynach.html8 BŁĘDÓW POPEŁNIANYCH PRZY ZARĘCZYNACH Na wstępie chce zaznaczyć, że błędy popełniane przy zaręczynach, które wymieniłam poniżej, są przeze mnie wytypowane, dla niektórych więc, mogą nimi nie być.
Aby obronić naszych mężczyzn, muszę dodać, że rozumiem, że to dla nich jedna z najbardziej stresujących chwil w życiu, a gdzie stres, tam pojawiają się błędy. Dlatego też, wszystko trzeba planować, wtedy choć część tych błędów można będzie wyeliminować.

1. Odpowiedź brzmi nie
Często zastanawiałam się, co kieruje kobietami, które w tej jakże podniosłej chwili, mówią swojemu parterowi NIE!. Wydaje mi się, że w większości przypadków nie jest to "wina" kobiet tylko mężcz…