Przejdź do głównej zawartości

Obcasy

Obcas – część obuwia, przymocowana zazwyczaj za pomocą małych gwoździ do podeszwy, wykonana z trwałego materiału, traktuje się, że obcas to podwyższenie powyżej 0.5 cm.
W męskim obuwiu obcasy zazwyczaj są proste i niskie, natomiast w przypadku obuwia damskiego stosowane są też tzw. wysokie obcasy, przyczyniające się do wywołania wrażenia wyższego wzrostu kobiety, noszącej tego typu obuwie. Wysokie obcasy, określane czasami mianem szpilek zwężają się ku podstawie i zakończone są flekiem.
Nie w każdym typie obuwia stosowane są obcasy. W butach sportowych podeszwa jest wykonana z jednolitego materiału bez podwyższenia na pięcie. W przypadku niektórych butów, np. w glanach podeszwa jest także wykonana z jednolitego materiału (gumy), jednak na pięcie odlew gumy przypomina niski obcas.
Wikipedia

Prawie każda kobieta marzy o obuwiu na obcasach,lecz niestety nie każda może nosić bardzo wysokie.Mam bliską koleżankę,która nosi szpilki 14 centymetrowe.
Próbowałam nosić buty z wysokimi obcasami ale skończyło się to upadkami,bolesnością stawów.
Widać nie dla mnie są one przeznaczone.Ale bardzo lubię oglądać je w sklepie czy też na nogach innych kobiet. Dodają one nie tylko wzrostu lecz noga wygląda bardzo dostojnie.
Znalazłam świetny artykuł nt wysokich obcasów polecam;
Wysokie obcasy – dlaczego tylko na specjalne okazje?
Wysokie szpilki to marzenie wielu kobiet, symbol atrakcyjności, a nawet kobiecości. Na początku małe dziewczynki marzą, by mieć buty na obcasie, potem, by nauczyć się w nich chodzić a na końcu, gdy dorosną myślą o tym, żeby nie mierzyć się ze zdrowotnymi konsekwencjami chodzenia na szpilkach.
Niestety wysokie obcasy, które optycznie wydłużają i wyszczuplają nogi, są niezdrowe. Ich częste noszenie wiąże się z wieloma przykrymi konsekwencjami. Członkowie Stowarzyszenia Podiatrów i Pedicurzystów w opublikowanym przez siebie raporcie, ostrzegają przed noszeniem butów na wysokich obcasach. Zauważają, że może prowadzić to do zniekształconej postawy ciała, podniesienia ryzyka zapalenia kości i stawów. Czy całkowicie rezygnować z obcasów?
Oczywiście, że nie. Jednak warto podejść do tematu rozsądnie…Tym bardziej, że całkiem płaska podeszwa również nie jest wskazana.

Jakie buty kupują Polki?

Co trzecia kobieta kupuje niewygodne obuwie. W myśl zasady – chcesz być piękna, to cierp, wybierają mniejsze buty, bardziej dopasowane, by cieszyć się złudzeniem bardziej kształtnych stóp.
Zamiast jednak kiepskich butów, specjaliści zalecają wybieranie:
  • obuwia z 3-4 cm obcasem,
  • z szerokim noskiem (unikajmy wszelkich szpiców),
  • jeśli musisz wybrać wysokie buty, zamiast szpilek sięgnij po obuwie na koturnie.
Poza tym zwróć uwagę na to, jak chodzisz:
  • stawiaj stopy od pięty do palców,
  • stawiając najpierw palce – działasz na niekorzyść swojej sylwetki.


Inny rozkład masy ciała


Stopa utrzymuje ciało na trzech punktach – pięcie, pierwszej i trzeciej głowie śródstopia. Gdy pięta za pośrednictwem obcasa zostaje podniesiona, zmienia się sposób rozłożenia ciężaru masy ciała. Na przedniej części stopy spoczywa obowiązek utrzymania 3/4 masy ciała.
Częste noszenie szpilek prowadzi do obniżenia łuku stopy. Wysoki obcas powoduje bowiem przeciążenie przedniej części stopy, czego skutkiem jest poszerzenie przedstopia i obniżenie poprzecznego łuku stopy.

Dyskomfort, bolesność, obrzęki

Noszenie butów na wysokim obcasie w dłuższej perspektywie prowadzi do bolesności, obrzęków. Dyskomfort powoduje już wzrost ciśnienia w naczyniach krwionośnych. Z czasem przyzwyczajenie nóg do wysokich obcasów sprawia, że chodzenie w butach na płaskiej podeszwie również nie jest przyjemne.
Poza bólem nóg dyskomfort powoduje ból pleców, zwłaszcza odcinka lędźwiowego. Te przykre dolegliwości mogą towarzyszyć nam do końca życia.

Halluksy a wysokie obcasy


Częste noszenie obuwia, które ściska stopę i sprawia, że palce blisko do siebie przylegają to niestety nie najlepszy pomysł. Skutkuje w dłuższej perspektywie powstaniem nieestetycznych halluksów, które są bolesne i utrudniają sprawne poruszanie się. Koślawym paluchom sprzyja również noszenie obuwia z wąskim noskiem.
Zmianie ulega nie tylko ustawienie kości, ale również ścięgien oraz wiązadeł względem siebie.
W Polsce do operacji halluksów kwalifikuje się 200 tysięcy osób. Tylko niewielki odsetek decyduje się na leczenie zmian.

Żylaki a obcasy


Im cieńszy obcas, tym większy wysiłek dla kręgosłupa podczas chodzenia, tym większe obciążenie nóg. Obcasy sprzyjają powstawaniu żylaków.
Czy noszenie wysokich obcasów ma jakieś zalety? Okazuje się, że tak. Według jednych z badań, ma mieć wpływ na mięśnie dna macicy, co ma mieć z kolei przełożenie na odczuwaną satysfakcję seksualną.

Jeśli nie wyobrażasz sobie życia bez obcasów

Najważniejsza jest profilaktyka. Im bardziej zadbasz o siebie, tym masz większe szanse na chodzenie na wysokich obcasach bez skutków ubocznych. Poza tym zamiast przerzucać się z wysokich obcasów na płaską podeszwę, lepiej wybierz obuwie na obcasie około 3-4 centymetrowym, który według ortopedów jest najzdrowszy.
Specjaliści wcale nie polecają klasycznych balerin. Zaskoczona? Wszystko z powodu twardości podłoża. Większość dnia poruszamy się po chodnikach, podłogach, które wystawiają nasze stopy na próbę. Nie jest to miękka trawa, ziemia, piasek, po którym poruszali się nasi przodkowie. Dlatego wybieranie całkiem płaskich butów też nie jest dobrym pomysłem. Często bowiem skutkuje tym, że stopa ześlizguje się do wewnątrz, a place stóp układają się w zdeformowanych pozycjach. W zupełnie płaskich butach ciężar ciała tak obciąża stopę, że rośnie ryzyko żylaków. Wszystkie te argumenty sprawiają, że najlepsze są buty z obcasem 2,5-5 cm. Wisienką na torcie może być fakt, że według jednych z badań, osoby noszące buty z obcasem do 5 centymetrów mają…mocniejszą przeponę miedniczą, która ma bezpośredni wpływ na satysfakcję w życiu intymnym.

Zdrowe stopy w wysokich obcasach…

Przede wszystkim ruch. Silne, sprawne mięśnie są Twoim sprzymierzeńcem.
Po drugie, gdy tylko możesz, noś obuwie z szerokim noskiem – wygodne i praktyczne.
Po trzecie chodź na boso. Najlepiej po miękkiej, sprężystej powierzchni.
Kupuj zawsze obuwie dopasowane, wygodne, z szerokim przodem.
W wolnej chwili odpoczywaj z nogami powyżej poziomu serca – co ma pozytywny wpływ na krążenie.
Stosuj ciepłe-zimne kąpiele, kończ zawsze polewając skórę zimnym strumieniem.
Nosząc obuwie na wysokim obcasie, zakładaj je zamiennie z butami na niższym obcasie lub koturnie.
Na rynku pojawiły się buty pięciopalczaste. Wyglądają śmiesznie, ale są doskonale dopasowane do stopy i jeśli wysoka cena Cię nie odstraszy, warto spróbować pochodzić właśnie w nich.


Czytaj więcej http://kobietapo30.pl/obcasy-specjalne-okazje/2/#ixzz4EH09aoUI
Na koniec coś niesamowitego.

https://www.youtube.com/watch?v=kc17H68IKMs

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Professional Wedding Photographer

Międzynarodowe Stowarzyszenie Profesjonalnych Fotografów Ślubnych (International Society of Professional Wedding Photographer, ISPWP) w każdym kwartale wybiera zwycięzców 20 kategorii fotografii ślubnej, co daje 80 nagrodzonych zdjęć w ciągu roku. Zapraszamy do wyjątkowej galerii będącej podróżą przez fotografię ślubną na całym świecie.

ISPWP jest organizacją stworzoną przez profesjonalnych fotografów, która zrzesza najlepszych fotografów ślubnych na świecie. Międzynarodowe Stowarzyszenie Profesjonalnych Fotografów Ślubnych istnieje po to, aby podnosić standardy wykonywania zawodu, jakim jest fotograf ślubny. Stanowi również cenne źródło informacji dla klientów, którzy chcą mieć pewność, że zatrudniają renomowanego i profesjonalnego fotografa ślubnego.
Są to zdjęcia konkursowe z  2014 roku. Spośród 80 nagrodzonych w różnych kategoriach wybrałam te,które do mnie przemówiły,jest również akcent polski. Wizje fotografów są zbyt piękne aby poszły w zapomnienie dlatego w gąszczu internetowych i…

Las w Witkowicach

Las w Witkowicach (małopolskie) kryje mroczną tajemnicę. O lesie stało się głośno po tym, jak opisano przypadek niewyjaśnionego zaginięcia 9 studentów, którzy zorganizowali w nim imprezę. Do dziś nie wiadomo, gdzie są i jaki jest ich los. Jeszcze bardziej niezwykłe są okoliczności towarzyszące ich poszukiwaniom, a dokładnie to, co spotkało przyjaciół jednego z zaginionych... Do niewyjaśnionego zniknięcia 9 osób doszło w październiku 2001 roku. To historia, którą niektórzy ochrzcili już mianem "polskiego Blair Witch". Choć do zaginięcia doszło tak dawno, wciąż w internecie trwają dyskusje nad prawdziwością tej historii i okolicznościami "incydentu z lasu Witkowice".
Jak wynika z zamieszczonych w internecie opisów, których autorami wydają się być znajomi zaginionych ludzi, policja najwyraźniej tuszowała sprawę. Trudno powiedzieć, dlaczego. Niemniej jednak samo zniknięcie dziewięciu osób nie było ostatnim, związanym z tą sprawą tajemniczym zdarzeniem. Oto relacja przyja…

Marry Me?

Lato jest ulubionym czasem na ślub ale również na zaręczyny. 

Cytuje dzisiaj blog "Szalona Panna Młoda",bardzo ciekawy dla wszystkich tych ,którzy planują się pobrać. 
Dzisiaj temat o błędach popełnianych przy zaręczynach. Polecam!

http://www.szalonapannamloda.com.pl/2014/12/8-bedow-popenianych-przy-zareczynach.html8 BŁĘDÓW POPEŁNIANYCH PRZY ZARĘCZYNACH Na wstępie chce zaznaczyć, że błędy popełniane przy zaręczynach, które wymieniłam poniżej, są przeze mnie wytypowane, dla niektórych więc, mogą nimi nie być.
Aby obronić naszych mężczyzn, muszę dodać, że rozumiem, że to dla nich jedna z najbardziej stresujących chwil w życiu, a gdzie stres, tam pojawiają się błędy. Dlatego też, wszystko trzeba planować, wtedy choć część tych błędów można będzie wyeliminować.

1. Odpowiedź brzmi nie
Często zastanawiałam się, co kieruje kobietami, które w tej jakże podniosłej chwili, mówią swojemu parterowi NIE!. Wydaje mi się, że w większości przypadków nie jest to "wina" kobiet tylko mężcz…