Przejdź do głównej zawartości

Cancun

Miasto Cancun w Meksyku ma wspaniałą atrakcję dla wszystkich turystów i zainteresowanych. U jego wybrzeży, w głębinach Morza Karaibskiego, można zanurkować i zobaczyć na głębokości 9 metrów… wystawę muzealną!


To nie żart! „zatopiono” tam kilkaset rzeźb  przedstawiających postacie ludzi, a całość tworzy niesamowitą wystawę. Wykonane zostały ze specjalnego materiału, który ma sprzyjać osiadaniu się na nich naturalnych roślin morskich. Dzięki temu rzeźby wyglądają jakby tkwiły tu od tysięcy lat. Twórcą pomysłu był Jason de Caires Taylor, który nazwał wystawę „Cicha Rewolucja”. Sama idea narodziła się w odpowiedzi na silnie rozwinięte atrakcje turystyczne w tym rejonie tzn. motorówki, łodzie, żagle, a co za tym idzie zaśmiecanie, hałas i odstraszanie morskich zwierząt.

W 1998 roku zaczęto szukać bardziej ekologicznych rozwiązań na zagospodarowanie tego terenu. Początkowo były pomysły na przeprowadzanie ekologicznych wycieczek, jednak nie za bardzo się to sprawdziło. Ciekawość ludzką mogło bowiem zaspokoić coś niepowtarzalnego, jedynego w swoim rodzaju. Musimy przyznać, że pomysł na podwodne muzeum jest niesamowity. Każdy kto chce zanurkować, może nie tylko podziwiać podwodny świat, ale przy okazji zwiedzić wystawę.
Jeśli ktoś natomiast boi się wziąć płetwy i wyruszyć samemu, opiekunowie muzeum znaleźli sposób. Każdy kto chce zobaczyć wystawę może zanurkować specjalną łodzią ze szklanym dnem, dzięki czemu wszystko jest dokładnej widoczne.
źródło polekcjach.com
źródło net
Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Professional Wedding Photographer

Międzynarodowe Stowarzyszenie Profesjonalnych Fotografów Ślubnych (International Society of Professional Wedding Photographer, ISPWP) w każdym kwartale wybiera zwycięzców 20 kategorii fotografii ślubnej, co daje 80 nagrodzonych zdjęć w ciągu roku. Zapraszamy do wyjątkowej galerii będącej podróżą przez fotografię ślubną na całym świecie.

ISPWP jest organizacją stworzoną przez profesjonalnych fotografów, która zrzesza najlepszych fotografów ślubnych na świecie. Międzynarodowe Stowarzyszenie Profesjonalnych Fotografów Ślubnych istnieje po to, aby podnosić standardy wykonywania zawodu, jakim jest fotograf ślubny. Stanowi również cenne źródło informacji dla klientów, którzy chcą mieć pewność, że zatrudniają renomowanego i profesjonalnego fotografa ślubnego.
Są to zdjęcia konkursowe z  2014 roku. Spośród 80 nagrodzonych w różnych kategoriach wybrałam te,które do mnie przemówiły,jest również akcent polski. Wizje fotografów są zbyt piękne aby poszły w zapomnienie dlatego w gąszczu internetowych i…

Las w Witkowicach

Las w Witkowicach (małopolskie) kryje mroczną tajemnicę. O lesie stało się głośno po tym, jak opisano przypadek niewyjaśnionego zaginięcia 9 studentów, którzy zorganizowali w nim imprezę. Do dziś nie wiadomo, gdzie są i jaki jest ich los. Jeszcze bardziej niezwykłe są okoliczności towarzyszące ich poszukiwaniom, a dokładnie to, co spotkało przyjaciół jednego z zaginionych... Do niewyjaśnionego zniknięcia 9 osób doszło w październiku 2001 roku. To historia, którą niektórzy ochrzcili już mianem "polskiego Blair Witch". Choć do zaginięcia doszło tak dawno, wciąż w internecie trwają dyskusje nad prawdziwością tej historii i okolicznościami "incydentu z lasu Witkowice".
Jak wynika z zamieszczonych w internecie opisów, których autorami wydają się być znajomi zaginionych ludzi, policja najwyraźniej tuszowała sprawę. Trudno powiedzieć, dlaczego. Niemniej jednak samo zniknięcie dziewięciu osób nie było ostatnim, związanym z tą sprawą tajemniczym zdarzeniem. Oto relacja przyja…

Marry Me?

Lato jest ulubionym czasem na ślub ale również na zaręczyny. 

Cytuje dzisiaj blog "Szalona Panna Młoda",bardzo ciekawy dla wszystkich tych ,którzy planują się pobrać. 
Dzisiaj temat o błędach popełnianych przy zaręczynach. Polecam!

http://www.szalonapannamloda.com.pl/2014/12/8-bedow-popenianych-przy-zareczynach.html8 BŁĘDÓW POPEŁNIANYCH PRZY ZARĘCZYNACH Na wstępie chce zaznaczyć, że błędy popełniane przy zaręczynach, które wymieniłam poniżej, są przeze mnie wytypowane, dla niektórych więc, mogą nimi nie być.
Aby obronić naszych mężczyzn, muszę dodać, że rozumiem, że to dla nich jedna z najbardziej stresujących chwil w życiu, a gdzie stres, tam pojawiają się błędy. Dlatego też, wszystko trzeba planować, wtedy choć część tych błędów można będzie wyeliminować.

1. Odpowiedź brzmi nie
Często zastanawiałam się, co kieruje kobietami, które w tej jakże podniosłej chwili, mówią swojemu parterowi NIE!. Wydaje mi się, że w większości przypadków nie jest to "wina" kobiet tylko mężcz…