Uroda +50

poniedziałek, 15 sierpnia 2016

Harajuku

Styl harajuku zafascynował gwiazdy i projektantów . Oto kilka rad, jak wprowadzić odrobinę harajuku do codziennego życia.

Wszystko zaczęło się w tokijskiej dzielnicy Harajuku, którą w połowie lat 70. upodobali sobie artyści i projektanci mody. Dzielnica szybko przekształciła się w miejsce spotkań młodych Japończyków, zmęczonych codziennym chodzeniem w szkolnych lub pracowniczych mundurkach. Harajuku stało się enklawą ekstrawagancji, miejscem gdzie młodzi ludzie mogli strojem i zachowaniem manifestować swój styl. A dzięki Gwen Stefani, promującej płytę "Love.Angel.Music.Baby.", "harajuku girls" wkroczyły na czerwony dywan.


Jak wprowadzić elementy Harajuku do naszego codziennego stylu?

Oto kilka podstawowych wskazówek:

. Warstwy 
Zakładajcie ubrania warstwowo (spódnice na legginsy, spodnie pod sukienki), jednocześnie mieszając style i kolory. Coś, co z pozoru nie pasuje może okazać się bardzo oryginalną kreacją.

. Mix stylów 
Zmiksowanie ze sobą stylu wieczorowego z casual może dać bardzo ciekawy efekt (np. trampki z sukienką). Nie bójcie się też łączyć ubrań znanych marek ze zwykłymi, "nietrendowymi" ubraniami.

. Dodatki 
Tu rządzi zasada im więcej tym lepiej. Jako dodatki traktowane są także elektroniczne gadżety: odjazdowe, błyszczące komórki, odtwarzacze mp3 i laptopy.


. Przeróbki 
Odrobina kreatywności i pracy pozwoli na stworzenie własnego niepowtarzalnego stylu. Farbowanie ubrań, wyszywanie, naszywanie aplikacji - wszystkie chwyty dozwolone.

. Makijaż 
Rzucający się w oczy makijaż kolorowy lub monochromatyczny. Wygląd porcelanowej lalki lub look ? la Ziggy Stardust. Pełna dowolność.

. Pewność siebie 
To podstawa stylu harajuku, a zadowolenie i duma ze swojego oryginalnego wyglądu to pierwszy krok do dobrego samopoczucia.

Harajuku style to zabawa modą, bo przecież nie można być ciągle poważnym, czasem warto zaszaleć i zamiast po prostu się ubrać, przebrać się.źródło kobieta,gazeta.pl,Pinterest

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz