Uroda +50

piątek, 5 sierpnia 2016

Las Clapham

 Clapham  miejscowość leżąca w zachodniej części hrabstwa Sussex w Anglii, gdzie od lat 60. XX wieku dzieją się dziwne i niewytłumaczalne zjawiska. Lokalni mieszkańcy od dłuższego czasu skarżą się na nieprzyjemne odczucia, jakich doznają po wejściu do lasu. Strach i mdłości czasem już nikogo nie dziwią. Wielu ludzi omija ten las szerokim łukiem. Miejsce to słynie z licznych zaginięć ludzi i zwierząt, niewidzialnych mocy i gęstych mgieł. Las ten jest zdecydowanie uosobieniem wszystkich wyobrażeń na temat mrocznych i przerażających miejsc. Co zatem sprawia, że tajemniczy las w Clapham straszy?


Pomysł, że las posiada złą sławę, nadprzyrodzone moce przemawia do nas podświadomie w sposób pierwotny. Starożytne historie utrwalają mity takie jak nawiedzone miejsca. Anonimowe opowieści o duchach na tak rozległych obszarach są czymś więcej niż zwykłymi miejskimi legendami. Miejsca takie jak lasy wzmacniają wszystkie opowieści.
Takim miejscem jest las Clapham, w którym zaszły dziwne zdarzenia nazywane Tajemnicą Clapham Wood. Las położony w West Sussex w Anglii znajduje się na północ od miejscowości Clapham. Sama miejscowość to taki archetyp angielskiej wsi, ciągnący się za nią od czasów saskich. W ciągu ostatnich 300 lat miejscowość w dużej mierze była ukryta przed światem zewnętrznym. Wyjątkiem pozostają ostatnie cztery dekady. Co takiego zwróciło uwagę ludzi na to miejsce? Liczba obserwacji UFO. Od roku 1960 odnotowano setki dziwnych obserwacji zarówno w lesie jak i w samej miejscowości. Ponadto ludzie zgłaszali niewyjaśnione nudności i nieodparte wrażenie, że byli obserwowani. Odnotowano doniesienia o dziwnej szarej mgle pojawiającej się nagle na szlakach. Odnotowano dziwne siły popychające pieszych czy spacerowiczów. Badania przy użyciu liczników Geigera wykazały nieco wyższy poziom promieniowania na tym obszarze, chociaż te pomiary były bardzo niewymierne.
Innym powodem dla których ten las stał się groźny i tajemniczy to jego związki z kultem satanistów. W 1975 roku mieszkańcy Clapham byli nękani przez dziwne choroby oraz utratę domowych zwierząt.
W szczególności uwagę przykuwają trzy przypadki, które zostały szeroko opisane przez pracę. chodzi o dwa psy które zaginęły bez śladu i o trzeci przypadek, gdzie pies doznał tajemniczego paraliżu. Syn Peter Love idąc do rodziny patrzył jak jego pies biegł w gęstwinie drzew i nagle zniknął. Nigdy nie zobaczył go ponownie. W następnym tygodniu farmer John Cornforth zniknął w tym samym miejscu. Trzeci pies, golden retriever pana EF Rawlins został znaleziony częściowo sparaliżowany. Przyczyna paraliżu nie została ustalona i ostatecznie psa uśpiono. To był tzw. wierzchołek góry lodowej.
W kwietniu 1972 roku znaleziono ciało niezidentyfikowanej młodej kobiety. sprawa została zbadana przez policję. Sprawą zajmował się Peter Goldsmith. W czerwcu tego samego roku Goldsmith zniknął. Co ciekawe Goldsmitch wcześniej należał do Royal Marine Commando. Ostatni raz widziano go przechodzącego przez Rolling Downs (trawiaste wzgórza kredowe) znajdujące się w pobliżu miasta i trzynastowiecznego kościoła. Pomimo intensywnych poszukiwań całego obszaru jego ciało nie zostało odnalezione. Dopiero pół roku później 13 grudnia pośród gęstej jeżyny około 800 metrów od miejsca gdzie znaleziono ciało dziewczyny znaleziono jego ciało.
W lipcu 1975 roku zniknął emeryt Leon Foster, jego ciało zostało znalezione trzy tygodnie później przez parę, która szukała konia w lesie, który również zaginął w tajemniczych okolicznościach. W 1978 roku w halloween wikariusz Harry Snelling zaginął w tajemniczych okolicznościach. Jego ciało znaleziono trzy lata później przez kanadyjskiego turystę. Ponownie nie można było zidentyfikować przyczyn jego śmierci.
W 1981 roku zaginęła bezdomna schizofreniczka Jilian Mathews. Kiedy znaleziono jej ciało policja ustaliła, że została zgwałcona i uduszona.
Od tego czasu nie znaleziono, żadnego winowajcy odpowiedzialnego za te okropne zbrodnie. Pojawiło się tylko ciekawych teorii na ten temat. Badacz zjawisk paranormalnych Charls Walker, twierdził że skontaktował się z nim tajemniczy mężczyzna. Opisywał go jako bardzo elokwentnego. Mężczyzna twierdził, że zna przyczyny wypadków w Clapham Woods. Umówił się z Walkerem na skrzyżowaniu w Clapham Woods, w celu opisania wszystkich zdarzeń. Gdy Walker przybył w ustalone miejsce, nie znalazł nikogo. Po pewnym czasie usłyszał głos z pobliskich jeżyn, aby ten podszedł do zarośli bo to dla obu będzie znacznie bezpieczniejsze.
Informator miał wyjaśnić, że był wtajemniczony w krąg grupy satanistycznej zwanej Przyjaciele Hekate. Twierdził, że las jest wykorzystywany do ich comiesięcznych spotkań i że zaginione zwierzęta były wykorzystywane jako ofiary dla Hekate. Nie wspominał o śmierci policjanta czy wielebnego lub kogokolwiek z innych zaginionych. Tajemniczy mężczyzna wydał oświadczenie:
"Są ludzie na wysokich stanowiskach będący u władzy lub będący autorytetami. Nie będą oni tolerowali żadnych zakłóceń. Nie zatrzymają się przed niczym, aby zapewnić bezpieczeństwo dla naszego kultu..."
Przyjaciele Hekate to okultystyczna sekta która czci pogańską boginię, powiązaną z ogniem, światłem, księżycem, magią, czarami oraz nekromacją. Zazwyczaj sądzono, że kult Hekate bierze swoje korzenie z mitologii greckiej i ciężko jest przypisać go satanistom. Niemniej Przyjaciele Hekate zawładnęli lasem Clapham na okres co najmniej 20 lat. Mieli się tam spotykać w swych co trzymiesięcznych rytualnych spotkaniach. Podczas nich miało dochodzić do składania krwawych ofiar. Uważa się, że grupa musiała zmienić lokalizację po tym jak w 1987 roku wielka burza dotknęła połacie lasu.
Podobno w wyniku wielu tragedii jakie wydarzyły się w okolicy wielu badaczy zjawisk paranormalnych wierzy, że las stał się jednym z najbardziej nawiedzonych miejsc w Anglii. Gdy weźmie się pod uwagę chorobliwą historię tego miejsca wraz z opisywanymi zjawiskami UFO ciężko jest zachować sceptycyzm.
Pamiętajcie będąc w jakimkolwiek lesie. Jeżeli jest tam zbyt cicho to znaczy, że zło może czaić się tuż za drzewem.........
źródło: http://www.authorsonline.co.uk/book/166/Satanic_Murder/sample/Brak komentarzy:

Prześlij komentarz