Przejdź do głównej zawartości

las Wychwood w AngliiNa świecie jest długa lista lasów które mają nadprzyrodzone cech. Od obecnie tak popularnego lasu Aokigahara o którym pisałam gdzie popełniono ponad 500 samobójstw od 1950 roku do legendarnego Czarnego lasu z południowo zachodnich Niemiec skąd wywodzą się wilkołaki czy czarownice. Jest też las Wychwood w Anglii, uważany za najbardziej nawiedzony las na wyspie. Jest też romantyczno tajemniczy las Sherwood, który zyskał sławę dzięki Robin Hoodowi.
Pomysł, że las posiada złą sławę, nadprzyrodzone moce przemawia do nas podświadomie w sposób pierwotny. Starożytne historie utrwalają mity takie jak nawiedzone miejsca. Anonimowe opowieści o duchach na tak rozległych obszarach są czymś więcej niż zwykłymi miejskimi legendami. Miejsca takie jak lasy wzmacniają wszystkie opowieści.
Takim miejscem jest las Clapham, w którym zaszły dziwne zdarzenia nazywane Tajemnicą Clapham Wood. Las położony w West Sussex w Anglii znajduje się na północ od miejscowości Clapham. Sama miejscowość to taki archetyp angielskiej wsi, ciągnący się za nią od czasów saskich. W ciągu ostatnich 300 lat miejscowość w dużej mierze była ukryta przed światem zewnętrznym. Wyjątkiem pozostają ostatnie cztery dekady. Co takiego zwróciło uwagę ludzi na to miejsce? Liczba obserwacji UFO. Od roku 1960 odnotowano setki dziwnych obserwacji zarówno w lesie jak i w samej miejscowości. Ponadto ludzie zgłaszali niewyjaśnione nudności i nieodparte wrażenie, że byli obserwowani. Odnotowano doniesienia o dziwnej szarej mgle pojawiającej się nagle na szlakach. Odnotowano dziwne siły popychające pieszych czy spacerowiczów. Badania przy użyciu liczników Geigera wykazały nieco wyższy poziom promieniowania na tym obszarze, chociaż te pomiary były bardzo niewymierne.
Innym powodem dla których ten las stał się groźny i tajemniczy to jego związki z kultem satanistów. W 1975 roku mieszkańcy Clapham byli nękani przez dziwne choroby oraz utratę domowych zwierząt.
W szczególności uwagę przykuwają trzy przypadki, które zostały szeroko opisane przez pracę. chodzi o dwa psy które zaginęły bez śladu i o trzeci przypadek, gdzie pies doznał tajemniczego paraliżu. Syn Peter Love idąc do rodziny patrzył jak jego pies biegł w gęstwinie drzew i nagle zniknął. Nigdy nie zobaczył go ponownie. W następnym tygodniu farmer John Cornforth zniknął w tym samym miejscu. Trzeci pies, golden retriever pana EF Rawlins został znaleziony częściowo sparaliżowany. Przyczyna paraliżu nie została ustalona i ostatecznie psa uśpiono. To był tzw. wierzchołek góry lodowej.
W kwietniu 1972 roku znaleziono ciało niezidentyfikowanej młodej kobiety. sprawa została zbadana przez policję. Sprawą zajmował się Peter Goldsmith. W czerwcu tego samego roku Goldsmith zniknął. Co ciekawe Goldsmitch wcześniej należał do Royal Marine Commando. Ostatni raz widziano go przechodzącego przez Rolling Downs (trawiaste wzgórza kredowe) znajdujące się w pobliżu miasta i trzynastowiecznego kościoła. Pomimo intensywnych poszukiwań całego obszaru jego ciało nie zostało odnalezione. Dopiero pół roku później 13 grudnia pośród gęstej jeżyny około 800 metrów od miejsca gdzie znaleziono ciało dziewczyny znaleziono jego ciało.
W lipcu 1975 roku zniknął emeryt Leon Foster, jego ciało zostało znalezione trzy tygodnie później przez parę, która szukała konia w lesie, który również zaginął w tajemniczych okolicznościach. W 1978 roku w halloween wikariusz Harry Snelling zaginął w tajemniczych okolicznościach. Jego ciało znaleziono trzy lata później przez kanadyjskiego turystę. Ponownie nie można było zidentyfikować przyczyn jego śmierci.
W 1981 roku zaginęła bezdomna schizofreniczka Jilian Mathews. Kiedy znaleziono jej ciało policja ustaliła, że została zgwałcona i uduszona.
Od tego czasu nie znaleziono, żadnego winowajcy odpowiedzialnego za te okropne zbrodnie. Pojawiło się tylko ciekawych teorii na ten temat. Badacz zjawisk paranormalnych Charls Walker, twierdził że skontaktował się z nim tajemniczy mężczyzna. Opisywał go jako bardzo elokwentnego. Mężczyzna twierdził, że zna przyczyny wypadków w Clapham Woods. Umówił się z Walkerem na skrzyżowaniu w Clapham Woods, w celu opisania wszystkich zdarzeń. Gdy Walker przybył w ustalone miejsce, nie znalazł nikogo. Po pewnym czasie usłyszał głos z pobliskich jeżyn, aby ten podszedł do zarośli bo to dla obu będzie znacznie bezpieczniejsze.
Informator miał wyjaśnić, że był wtajemniczony w krąg grupy satanistycznej zwanej Przyjaciele Hekate. Twierdził, że las jest wykorzystywany do ich comiesięcznych spotkań i że zaginione zwierzęta były wykorzystywane jako ofiary dla Hekate. Nie wspominał o śmierci policjanta czy wielebnego lub kogokolwiek z innych zaginionych. Tajemniczy mężczyzna wydał oświadczenie:
"Są ludzie na wysokich stanowiskach będący u władzy lub będący autorytetami. Nie będą oni tolerowali żadnych zakłóceń. Nie zatrzymają się przed niczym, aby zapewnić bezpieczeństwo dla naszego kultu..."
Przyjaciele Hekate to okultystyczna sekta która czci pogańską boginię, powiązaną z ogniem, światłem, księżycem, magią, czarami oraz nekromacją. Zazwyczaj sądzono, że kult Hekate bierze swoje korzenie z mitologii greckiej i ciężko jest przypisać go satanistom. Niemniej Przyjaciele Hekate zawładnęli lasem Clapham na okres co najmniej 20 lat. Mieli się tam spotykać w swych co trzymiesięcznych rytualnych spotkaniach. Podczas nich miało dochodzić do składania krwawych ofiar. Uważa się, że grupa musiała zmienić lokalizację po tym jak w 1987 roku wielka burza dotknęła połacie lasu.
Podobno w wyniku wielu tragedii jakie wydarzyły się w okolicy wielu badaczy zjawisk paranormalnych wierzy, że las stał się jednym z najbardziej nawiedzonych miejsc w Anglii. Gdy weźmie się pod uwagę chorobliwą historię tego miejsca wraz z opisywanymi zjawiskami UFO ciężko jest zachować sceptycyzm.
Pamiętajcie będąc w jakimkolwiek lesie. Jeżeli jest tam zbyt cicho to znaczy, że zło może czaić się tuż za drzewem.........
źródło: http:paranormalzone.pl
Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Professional Wedding Photographer

Międzynarodowe Stowarzyszenie Profesjonalnych Fotografów Ślubnych (International Society of Professional Wedding Photographer, ISPWP) w każdym kwartale wybiera zwycięzców 20 kategorii fotografii ślubnej, co daje 80 nagrodzonych zdjęć w ciągu roku. Zapraszamy do wyjątkowej galerii będącej podróżą przez fotografię ślubną na całym świecie.

ISPWP jest organizacją stworzoną przez profesjonalnych fotografów, która zrzesza najlepszych fotografów ślubnych na świecie. Międzynarodowe Stowarzyszenie Profesjonalnych Fotografów Ślubnych istnieje po to, aby podnosić standardy wykonywania zawodu, jakim jest fotograf ślubny. Stanowi również cenne źródło informacji dla klientów, którzy chcą mieć pewność, że zatrudniają renomowanego i profesjonalnego fotografa ślubnego.
Są to zdjęcia konkursowe z  2014 roku. Spośród 80 nagrodzonych w różnych kategoriach wybrałam te,które do mnie przemówiły,jest również akcent polski. Wizje fotografów są zbyt piękne aby poszły w zapomnienie dlatego w gąszczu internetowych i…

Las w Witkowicach

Las w Witkowicach (małopolskie) kryje mroczną tajemnicę. O lesie stało się głośno po tym, jak opisano przypadek niewyjaśnionego zaginięcia 9 studentów, którzy zorganizowali w nim imprezę. Do dziś nie wiadomo, gdzie są i jaki jest ich los. Jeszcze bardziej niezwykłe są okoliczności towarzyszące ich poszukiwaniom, a dokładnie to, co spotkało przyjaciół jednego z zaginionych... Do niewyjaśnionego zniknięcia 9 osób doszło w październiku 2001 roku. To historia, którą niektórzy ochrzcili już mianem "polskiego Blair Witch". Choć do zaginięcia doszło tak dawno, wciąż w internecie trwają dyskusje nad prawdziwością tej historii i okolicznościami "incydentu z lasu Witkowice".
Jak wynika z zamieszczonych w internecie opisów, których autorami wydają się być znajomi zaginionych ludzi, policja najwyraźniej tuszowała sprawę. Trudno powiedzieć, dlaczego. Niemniej jednak samo zniknięcie dziewięciu osób nie było ostatnim, związanym z tą sprawą tajemniczym zdarzeniem. Oto relacja przyja…

Marry Me?

Lato jest ulubionym czasem na ślub ale również na zaręczyny. 

Cytuje dzisiaj blog "Szalona Panna Młoda",bardzo ciekawy dla wszystkich tych ,którzy planują się pobrać. 
Dzisiaj temat o błędach popełnianych przy zaręczynach. Polecam!

http://www.szalonapannamloda.com.pl/2014/12/8-bedow-popenianych-przy-zareczynach.html8 BŁĘDÓW POPEŁNIANYCH PRZY ZARĘCZYNACH Na wstępie chce zaznaczyć, że błędy popełniane przy zaręczynach, które wymieniłam poniżej, są przeze mnie wytypowane, dla niektórych więc, mogą nimi nie być.
Aby obronić naszych mężczyzn, muszę dodać, że rozumiem, że to dla nich jedna z najbardziej stresujących chwil w życiu, a gdzie stres, tam pojawiają się błędy. Dlatego też, wszystko trzeba planować, wtedy choć część tych błędów można będzie wyeliminować.

1. Odpowiedź brzmi nie
Często zastanawiałam się, co kieruje kobietami, które w tej jakże podniosłej chwili, mówią swojemu parterowi NIE!. Wydaje mi się, że w większości przypadków nie jest to "wina" kobiet tylko mężcz…