Przejdź do głównej zawartości

Trwałość związku

               Dzisiaj .... fragment książki mojego ulubionego autora.


6 zasad trwałości związków
„Psychologia relacji” to najpopularniejsza książka psychologiczna na Polskim rynku. Rozdział, który znajdziesz poniżej, jest kieszonkową kompilacją wszystkich przedstawionych w niej zasad. Jeżeli jeszcze nie miałeś okazji jej przestudiować i co za tym idzie skorzystać z zawartych w niej narzędzi budowania świadomych relacji, dziś masz ku temu wyjątkową okazję.
Oto 6 zasad trwałości związków:
1. Poznaj swoje potrzeby i poinformuj o nich pozostałych członków rodziny.
Nikt nie siedzi w Twojej głowie i nie bawicie się w dziecinne domyślanie się. Jesteś odpowiedzialnym, dojrzałym człowiekiem, który ma za zadanie wejść na określony poziom samoświadomości i nauczyć innych, jak ma być obsługiwany. Dosłownie! Jesteś z punktu widzenia własnego ego maszyną do obsługi – jej instrukcję musi poznać każdy, kto ma z Tobą do czynienia. Zatem określ precyzyjnie swoje potrzeby na poziomie finansowym, logistycznym, seksualnym, ambicjonalnym, rozwiązywania problemów, uczuciowym, samorealizacji, dawania i wizji i poinformuj – w trzech wykonalnych krokach – jak chcesz być obsługiwany. Przykładowo w obszarze seksu: „Podoba mi się, gdy patrzysz mi w oczy podczas stosunku i jesteś ekspresyjna, np. jęczysz głośno, gdy jest ci dobrze”. Albo w obszarze miłości: „Chcę być przytulany kilka razy w tygodniu. Raz w tygodniu chcę mieć z tobą dwugodzinną randkę”. To jest dojrzałe, konkretne podejście do sprawy. Im dokładniej się wyrazisz, tym łatwiej będzie Cię obsługiwać, a to zaowocuje mniejszą liczbą konfliktów. Jednocześnie zostaw miejsce na spontaniczność. Tak samo postąp wobec pozostałych członków rodziny. Jak pisałem wcześniej, substytuuj polski, romantyczny model związku modelem globalnym, opartym na inteligentnych rozwiązaniach psychologicznych.
2. Stwórz swoje role życiowe, używając Ego Management System (opisanego w tej książce, a jeszcze dokładniej w „Success and Change” mojego autorstwa).
To narzędzie świetne sprawdza się w zarządzaniu własnym „ja”, także w związku. Bez tego będziesz ofiarą błędów kultury i rodziców, czyli dwóch systemów, od których musisz się uwolnić. Wprowadź w życie role, o których mowa powyżej, pomóż w zrobieniu tego wszystkim członkom rodziny.


3. Komunikuj się, opierając się na zasadach precyzyjnej komunikacji.
To tak jak ze sportem – nie jest to dodatek do życia, ale jeden z jego fundamentów. Naucz się precyzyjnie komunikować i zasada po zasadzie wprowadzaj w życie nowy, skuteczniejszy sposób komunikacji.

4. Wprowadzaj cień do związku.
Nie uciekaj od negatywnych rzeczy, bo one pozytywnie budują związek. Wprowadzaj mądrze cień w pole relacji – dzięki temu ono urośnie, w Wy sobie z nim poradzicie. Nie ma problemów, które byłyby nie do rozwiązania. Poza tym rozwiązuj je jak najszybciej. Nie czekaj, nie zamiataj pod dywan, wykorzystuj najbliższą okazję – w tej książce znajdziesz wiele służących do tego narzędzi.
5. Rozwijaj się.
Ciągle wychodź ponad swoje ego; transcendencja to ścieżka każdego człowieka chcącego zrozumieć istotę życia. Zarówno na polu materialnym, jak i duchowym osiągaj sukcesy, by dzięki Tobie świat był lepszym miejscem.
6. Realizuj plan ustalony dla związku.
Związek jest jak firma – ma cele do osiągnięcia, trzeba wprowadzać zmiany i reagować na te zachodzące w otoczeniu. Bądźcie dla świata przykładem tego, że dobroć, uczciwość, prawda, skuteczność komunikacyjna są zasadami, a nie wyjątkiem.
Powyższy fragment pochodzi z "Psychologii relacji" Mateusza Grzesiakazdjęcia net

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Professional Wedding Photographer

Międzynarodowe Stowarzyszenie Profesjonalnych Fotografów Ślubnych (International Society of Professional Wedding Photographer, ISPWP) w każdym kwartale wybiera zwycięzców 20 kategorii fotografii ślubnej, co daje 80 nagrodzonych zdjęć w ciągu roku. Zapraszamy do wyjątkowej galerii będącej podróżą przez fotografię ślubną na całym świecie.

ISPWP jest organizacją stworzoną przez profesjonalnych fotografów, która zrzesza najlepszych fotografów ślubnych na świecie. Międzynarodowe Stowarzyszenie Profesjonalnych Fotografów Ślubnych istnieje po to, aby podnosić standardy wykonywania zawodu, jakim jest fotograf ślubny. Stanowi również cenne źródło informacji dla klientów, którzy chcą mieć pewność, że zatrudniają renomowanego i profesjonalnego fotografa ślubnego.
Są to zdjęcia konkursowe z  2014 roku. Spośród 80 nagrodzonych w różnych kategoriach wybrałam te,które do mnie przemówiły,jest również akcent polski. Wizje fotografów są zbyt piękne aby poszły w zapomnienie dlatego w gąszczu internetowych i…

Las w Witkowicach

Las w Witkowicach (małopolskie) kryje mroczną tajemnicę. O lesie stało się głośno po tym, jak opisano przypadek niewyjaśnionego zaginięcia 9 studentów, którzy zorganizowali w nim imprezę. Do dziś nie wiadomo, gdzie są i jaki jest ich los. Jeszcze bardziej niezwykłe są okoliczności towarzyszące ich poszukiwaniom, a dokładnie to, co spotkało przyjaciół jednego z zaginionych... Do niewyjaśnionego zniknięcia 9 osób doszło w październiku 2001 roku. To historia, którą niektórzy ochrzcili już mianem "polskiego Blair Witch". Choć do zaginięcia doszło tak dawno, wciąż w internecie trwają dyskusje nad prawdziwością tej historii i okolicznościami "incydentu z lasu Witkowice".
Jak wynika z zamieszczonych w internecie opisów, których autorami wydają się być znajomi zaginionych ludzi, policja najwyraźniej tuszowała sprawę. Trudno powiedzieć, dlaczego. Niemniej jednak samo zniknięcie dziewięciu osób nie było ostatnim, związanym z tą sprawą tajemniczym zdarzeniem. Oto relacja przyja…

Marry Me?

Lato jest ulubionym czasem na ślub ale również na zaręczyny. 

Cytuje dzisiaj blog "Szalona Panna Młoda",bardzo ciekawy dla wszystkich tych ,którzy planują się pobrać. 
Dzisiaj temat o błędach popełnianych przy zaręczynach. Polecam!

http://www.szalonapannamloda.com.pl/2014/12/8-bedow-popenianych-przy-zareczynach.html8 BŁĘDÓW POPEŁNIANYCH PRZY ZARĘCZYNACH Na wstępie chce zaznaczyć, że błędy popełniane przy zaręczynach, które wymieniłam poniżej, są przeze mnie wytypowane, dla niektórych więc, mogą nimi nie być.
Aby obronić naszych mężczyzn, muszę dodać, że rozumiem, że to dla nich jedna z najbardziej stresujących chwil w życiu, a gdzie stres, tam pojawiają się błędy. Dlatego też, wszystko trzeba planować, wtedy choć część tych błędów można będzie wyeliminować.

1. Odpowiedź brzmi nie
Często zastanawiałam się, co kieruje kobietami, które w tej jakże podniosłej chwili, mówią swojemu parterowi NIE!. Wydaje mi się, że w większości przypadków nie jest to "wina" kobiet tylko mężcz…