Przejdź do głównej zawartości

Terrarium w słoiku

Od pewnego czasu zauroczyły mnie kompozycje tzw. terrarium w słoiku.Można tworzyć roślinami kompozycje a potem napawać się widokiem co z tego wyszło.Frajda i relaks a przede wszystkim wielka radocha ,że zrobiliśmy coś nowego.Polecam wszystkim nawet tym,którzy twierdzą ,że nie potrafią.A oto kilka wskazówek:

Masz tylko parapet, jesteś mega leniuchem, a może nużą cie zwykłe kwiatki w doniczkach lub chcesz zająć fajnie swoje dziecko? Terrarium garden, czyli ogród w słoju jest pomysłem właśnie dla ciebie!

Banalny i szybki w wykonaniu. W zasadzie nie wymaga instrukcji bo o co chodzi każdy widzi. Potrzeba spore szklane naczynie i z pokrywką lub bez, troszkę ziemi, parę kamyków, ew. garść żwiru. Jest kilka szkół sadzenia w szkle. Ja polecam wprowadzenie najpierw kamieni i ew. uzupełnienie szpar żwirem i ziemią. Tę ostatnią możecie w zasadzie ograniczyć do tej w której kupicie roślinę. Rośliny po prostu utykamy w szczeliny. Jeśli chcecie przybajerować kompozycję możecie użyć kolorowego żwiru, muszli i kawałków wapiennych skał jak ja, lub innych dodatków jakimi dysponujecie. Tu ogranicza was tylko wasza fantazja!
Są też dwie możliwości uprawy roślin w słoju:
  • Pierwsza zakłada podlanie i szczelne zamknięcie uprawy. Powinniśmy uzyskać niemal bezobsługową hodowle – autonomiczny ekosystem (biosfera). Jakiś czas temu głośno było ogrodzie założonym w 1960 roku, który na przestrzeni ponad pięćdziesięciu lat był otwierany i podlewany tylko raz!!! 
  • Druga opcja to uprawa w otwartym naczyniu. Wówczas szkło sprowadzamy do roli dekoracyjnej, a rośliny musimy traktować tak samo jak wszystkie inne kwiaty doniczkowe.
Jeżeli chodzi o rośliny, które dobrze nadają się do uprawy słoikowej to generalnie należy wybierać odmiany proste w uprawie, mało wymagające, oraz najlepiej wolno rosnące. Dobrze sprawdzają się wszelakie sukulenty, ale także trzykrotka, peperomia, skalnica rozłogowa, skrzydłokwiat, bluszcz, miniaturowe odmiany storczyków.  Fajnym pomysłem, który często stosuje się w edukacji ekologicznej jest użycie kępy mchu, który doskonale czuje się w warunkach słoikowych i nadaje się do eko-działań zimą!

źródło;www.fajneogrody.plA oto kilka cudeniek.Pinterest

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Professional Wedding Photographer

Międzynarodowe Stowarzyszenie Profesjonalnych Fotografów Ślubnych (International Society of Professional Wedding Photographer, ISPWP) w każdym kwartale wybiera zwycięzców 20 kategorii fotografii ślubnej, co daje 80 nagrodzonych zdjęć w ciągu roku. Zapraszamy do wyjątkowej galerii będącej podróżą przez fotografię ślubną na całym świecie.

ISPWP jest organizacją stworzoną przez profesjonalnych fotografów, która zrzesza najlepszych fotografów ślubnych na świecie. Międzynarodowe Stowarzyszenie Profesjonalnych Fotografów Ślubnych istnieje po to, aby podnosić standardy wykonywania zawodu, jakim jest fotograf ślubny. Stanowi również cenne źródło informacji dla klientów, którzy chcą mieć pewność, że zatrudniają renomowanego i profesjonalnego fotografa ślubnego.
Są to zdjęcia konkursowe z  2014 roku. Spośród 80 nagrodzonych w różnych kategoriach wybrałam te,które do mnie przemówiły,jest również akcent polski. Wizje fotografów są zbyt piękne aby poszły w zapomnienie dlatego w gąszczu internetowych i…

Las w Witkowicach

Las w Witkowicach (małopolskie) kryje mroczną tajemnicę. O lesie stało się głośno po tym, jak opisano przypadek niewyjaśnionego zaginięcia 9 studentów, którzy zorganizowali w nim imprezę. Do dziś nie wiadomo, gdzie są i jaki jest ich los. Jeszcze bardziej niezwykłe są okoliczności towarzyszące ich poszukiwaniom, a dokładnie to, co spotkało przyjaciół jednego z zaginionych... Do niewyjaśnionego zniknięcia 9 osób doszło w październiku 2001 roku. To historia, którą niektórzy ochrzcili już mianem "polskiego Blair Witch". Choć do zaginięcia doszło tak dawno, wciąż w internecie trwają dyskusje nad prawdziwością tej historii i okolicznościami "incydentu z lasu Witkowice".
Jak wynika z zamieszczonych w internecie opisów, których autorami wydają się być znajomi zaginionych ludzi, policja najwyraźniej tuszowała sprawę. Trudno powiedzieć, dlaczego. Niemniej jednak samo zniknięcie dziewięciu osób nie było ostatnim, związanym z tą sprawą tajemniczym zdarzeniem. Oto relacja przyja…

Marry Me?

Lato jest ulubionym czasem na ślub ale również na zaręczyny. 

Cytuje dzisiaj blog "Szalona Panna Młoda",bardzo ciekawy dla wszystkich tych ,którzy planują się pobrać. 
Dzisiaj temat o błędach popełnianych przy zaręczynach. Polecam!

http://www.szalonapannamloda.com.pl/2014/12/8-bedow-popenianych-przy-zareczynach.html8 BŁĘDÓW POPEŁNIANYCH PRZY ZARĘCZYNACH Na wstępie chce zaznaczyć, że błędy popełniane przy zaręczynach, które wymieniłam poniżej, są przeze mnie wytypowane, dla niektórych więc, mogą nimi nie być.
Aby obronić naszych mężczyzn, muszę dodać, że rozumiem, że to dla nich jedna z najbardziej stresujących chwil w życiu, a gdzie stres, tam pojawiają się błędy. Dlatego też, wszystko trzeba planować, wtedy choć część tych błędów można będzie wyeliminować.

1. Odpowiedź brzmi nie
Często zastanawiałam się, co kieruje kobietami, które w tej jakże podniosłej chwili, mówią swojemu parterowi NIE!. Wydaje mi się, że w większości przypadków nie jest to "wina" kobiet tylko mężcz…